fbpx

Manufaktura
w sercu Warmii i Mazur!

WYSZYŃSCY LAB to rodzinna firma,
powstała z potrzeby dostarczenia bliskim
jednego z najcenniejszych składników
naszej diety – kwasów tłuszczowych.

Kim jesteśmy i co wiemy?

Tworzymy manufakturę, która mieści się w sercu czystych Warmii i Mazur.
Sami dobieramy odpowiedniej jakości składniki, tłoczymy oleje i tworzymy
z nich wyjątkowe mieszanki oraz inne produkty.

Od zawsze uważaliśmy, że to głównie jedzenie determinuje stan naszego organizmu.
Dlatego dostarczamy to, co sami spożywamy i czym mamy obowiązek podzielić się
ze wszystkimi tymi, którzy traktują jedzenie podobnie jak my.

Dlaczego potrzebne nam są ZKT?
Dzisiejsza dieta przesycona jest… uszkodzonymi kwasami tłuszczowymi. Najbardziej podatnym na utratę właściwości jest kwas Omega-3, utlenia się bardzo szybko. Omega-6 po znacznej obróbce cieplnej ulegnie uszkodzeniu. Ciężko jest w warunkach przemysłowych, ogólnie dostępnymi technologiami, pozyskać przyzwoitej przynajmniej jakości olej wyciśnięty, a nie wytłoczony w wysokich temperaturach.

Zbilansowane Kwasy Tłuszczowe włączone do diety, przy jednoczesnym wyłączeniu z niej tłuszczów
trans (margaryny) oraz wątpliwej jakości olejów spożywczych, są w stanie właściwie odżywić organizm, pomagając mu w ten sposób w regeneracji i powrocie do homeostazy. Cały czas należy przy tym pamiętać o zróżnicowanej diecie. Oleje takie jak np. ostropestowy, czy wiesiołkowy mają właściwości lecznicze, niestety w ich przypadku stosunek Omega-3 do Omega-6 jest niekorzystny, co przy
długotrwałym spożywaniu może przyczyniać się do wywoływania stanów zapalnych. [1]”

Dzięki np. dużej zawartości kwasu GLA w oleju z wiesiołka, po jego spożyciu, w organizmie zwiększa się dostępność enzymu, który sprawniej „rozbiera” kwas Omega-3 do dobrze znanych nauce jego aktywnych metabolitów: kwasów EPA i DHA. Odpowiednio więc dobrane i zbilansowane oleje z lnicznika siewnego, siemienia lnianego, czarnuszki siewnej, ostropestu plamistego, maku lekarskiego, orzechów brazylijskich, sezamu czarnego, pestek dyni, orzechów włoskich, migdałów, orzechów pekan oraz wiesiołka dwuletniego pomagają w zwiększaniu wydajności szlaków metabolicznych dla wszystkich kwasów tłuszczowych i ich pełniejsze wykorzystanie w organizmie. Przy tak skonstruowanym składzie gwarantowana jest
też obecność niezbędnego do tworzenia błon lipidowych komórek człowieka kwasu arachidonowego (AA), który podany osobno ma działanie prozapalne, jednak przy obecności DHA i EPA intensywność jego działania jest odpowiednio „sterowana” i ukierunkowana.

1. E. Bartnikowska, M. W. Obiedziński, Nienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny Omega-3, 1997.
Nasza technologia.
Technologia produkcji Zbilansowanych Kwasów Tłuszczowych charakteryzuje się czterema bezwzględnie najważniejszymi dla nas elementami: używamy surowca przebadanego i zatwierdzonego przez nas, oleje tłoczone są na zimno (do 38 stopni C). Podczas tłoczenia olej spływa do naczyń ze stali szlachetnej, która nie wpływa na smak produktu i już podczas tłoczenia sedymentuje grawitacyjnie.

Najważniejszym etapem produkcji, czyli tłoczeniem zajmujemy się sami osobiście. To wszystko zapewnia nam możliwość dostarczenia mieszanek, których składniki nie zostały zanieczyszczone, nie zostały uszkodzone przez wysoką temperaturę, ekspozycję na światło, czy w końcu nie zostały utlenione jeszcze przed butelkowaniem. Oczyszczone z grubych frakcji oleje mieszamy w taki sposób, aby zostały zabezpieczone przed utlenieniem i do butelek o nominalnej pojemności 250 ml wlewamy ich około 280 ml, „po korek”, co czyni nasz produkt prawdopodobnie najbardziej chronionym przed utlenianiem produktem tego typu na rynku.

Nasze produkty oczyszczamy metodą grawitacyjną.
Wypłukujemy to, co zbędne pozostawiając jedynie to,
co najzdrowsze.

Mieszanki WYSZYŃSCY LAB to surowe oleje, oleje
z zawiesiną, zawierające cenne osady składające się
z naturalnych flawonoidów, enzymów oraz witamin
i minerałów.

Wstrząśnij butelkę, nalej płyn na łyżkę i przekonaj się
jak smakuje zdrowie
!

Dbaj o zdrowie!

Dodanie nienasyconych kwasów tłuszczowych do diety to wspaniały sposób na wydłużenie życia
i poprawienie jego jakości. Zadbanie o właściwą dietę bywa jednak trudne, kosztowne a czasem nieskuteczne, ponieważ jakość pożywienia sprzedawanego w sklepach drastycznie spada.

Sięgając po produkty WYSZYŃSCY LAB masz pewność, że sięgasz po to co naturalne.

Piotr Wyszyński – WYSZYŃSCY LAB

Piotr Wyszyński