fbpx

Olej Kokosowy Diamond

450 ml

Składniki: olej kokosowy z kopry niekonserwowanej. Trwałość 12 miesięcy.

Olej kokosowy Diamond i Pearl powstają z tego samego surowca. Nie różnią się od siebie smakiem oraz funkcjonalnością. Mogą się różnić wyglądem – Olej Kokosowy Diamond najcześciej ma większe kryształy, ponieważ jest poddawany dłuższemu procesowi krystalizacji.

Olej Kokosowy Diamond jest produkowany z najwyższej jakości kopry, bezsiarkowej, niekonserwowanej, o krótkim terminie ważności.  Dzięki opracowanej przez Nas metodzie produkcji ma wyjątkowe właściwości smakowe oraz niczym nieskażony aromat.

Kokos – źródło zdrowia
KOKOS WŁAŚCIWY
  • źródło nasyconych średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych (MCT), które w przeciwieństwie do długołańcuchowych kwasów tłuszczowych (tłuszcze zwierzęce-LCT) nie wymagają obecności enzymów oraz żółci i stanowią szybkie źródło energii
  • może być pomocny przy odchudzaniu, obniżaniu ciśnienia tętniczego, poziomu cholesterolu, może chronić nas również przed próchnicą i pleśniawkami

Olej Kokosowy Diamond

Olej kokosowy Diamond i Pearl powstają z tego samego surowca. Nie różnią się od siebie smakiem oraz funkcjonalnością. Mogą się różnić wyglądem – Olej Kokosowy Diamond najcześciej ma większe kryształy, ponieważ jest poddawany dłuższemu procesowi krystalizacji.

Olej Kokosowy Diamond jest produkowany z najwyższej jakości kopry, bezsiarkowej, niekonserwowanej. Dzięki opracowanej przez Nas metodzie produkcji ma wyjątkowe właściwości smakowe oraz niczym nieskażony aromat.

Olej kokosowy znany jest ze swoich wspaniałych właściwości zdrowotnych. Społeczności spożywające tłuszcz głównie w postaci oleju kokosowego – jak ludność Południowego Pacyfiku, cieszą się wspaniałym zdrowiem rzadziej  zapadają na choroby serca.

Tłuszcz zawarty w Oleju Kokosowym Pearl to średnio-łańcuchowe kwasy tłuszczowe (zwane MCFA lub MCT). Średnio-łańcuchowe kwasy tłuszczowe mają  dużo prozdrowotnych właściwości.

Przede wszystkim do ich strawienia nie jest potrzebna żółć i aż tyle enzymów trawiennych, co w przypadku zwykłych tłuszczów nasyconych. Dzięki temu mogą być spożywane przez osoby ciężko chore, mogą być również elementem żywienia pozajelitowego. Jako łatwo i szybko trawione, stanowią świetne źródło energii i mają terapeutyczne działanie u osób z chorobami mózgu jak epilepsja czy choroba Alzheimera. W ramach ochrony serca zwiększają poziom „zdrowego” cholesterolu HDL, zmniejszają poziom „złego” cholesterolu LDL i zapobiegają nadciśnieniu. Działają przeciwzapalnie, odmładzająco, mogą zapobiegać nowotworom, chronią wątrobę i nerki przed toksynami, wzmacniają kości i pomagają w regulacji poziomu hormonów.

W Oleju Kokosowym Diamond większa część kwasów tłuszczowych składa się z kwasu laurynowego, naturalnie występującego na przykład w mleku matki. Kwas laurynowy buduje odporność, działa antybakteryjnie, przeciwwirusowo, przeciwgrzybiczo. Stanowi idealną ochronę przed infekcjami.

Olej Kokosowy Diamond to tłuszcz, który spala tłuszcz. Przyśpiesza metabolizm, a dodatkowo zmniejsza apetyt, dzięki czemu nie dość, że jesz mniej, to jeszcze szybciej spalasz to, co zjesz. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób dbających o linię.

Olej Kokosowy Diamond może być również stosowany jako naturalny filtr przeciwsłoneczny, przy okazji nawilżając skórę. Zwiększa objętość włosów i chroni je przed zniszczeniem spowodowanym czynnikami atmosferycznymi np. wiatrem, słońcem, słoną wodą. Jest naturalnym środkiem na łupież. Dla osób dbających o zdrowie i urodę Olej Kokosowy Diamond to prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Dlaczego mieszamy oleje?
Odpowiednio dobrane i zbilansowane oleje pomagają w zwiększaniu wydajności szlaków metabolicznych dla wszystkich kwasów tłuszczowych i ich pełniejsze wykorzystanie w organizmie. Ponieważ nasze mieszanki olejów gwarantują najefektywniejsze ukierunkowanie składników na zdrowie, niwelują ujemne skutki ich oddzielnego stosowania.